| Deasonyka a întrebat:

am o rugaminte pentru cei care sunt inspirati in muzica si arta, trebuie sa compun o melodie referitoare pe tema dragoste, deoarece saptamana aceasta voi avea concert la Zilele Comunelor Din Orasul Bacau.Si pentru ca desigur, ca orice om, nu vreau sa ma fac de cacao as dori daca sunteti inspirati sa ma ajutati sa compun macar catevaversuri. Vreau ceva de preferinta original ceva care sa fie facut de voi, si sa aiba rima nu luat de pe internet. Cele mai frumoase versuri primesc obligatoriu funda plus vot.Doresc sa dau cat mai multe funde pentru cat mai multe inspiratii!

Răspuns Câştigător
| rapp2020 a răspuns:

Stau si ma uit la stele
Rad si plang cu ele
Ma gandesc la clipa in carea
Neam intalnit

REF: %Daaaa ea e iubita mea
ea mi-a furat inima %
Nu pot sa-mi iau gandaul
dela frumusetea ta
Imi da putere
tu esti sensul iubiri mele
si din nou refrenul funda?

6 răspunsuri:
| rapp2020 a răspuns:

Stau si astept sa vi
Sa, iti revad chipul tau
Astept sa aud din nou
Glasul tau dulce spunandu-mi
te iubesc
ref:sa nu ma, intrebi de ce
lumea din jur nu mai e
in minte mea traiesti numai tu

strofa 2 ma visez ni noapte
Zburand la tine
Cantaunduti impreuna cu stele
Cantecele de dor
si iar refrenul

| rapp2020 a răspuns:

Eu si tu privim in zare
CUM inimile zdrobite
Se inalta spre cer

Noi doi nu dorim
Sa nise intample la fel

Dragostea noastra ne va uni
Iar cerul se va deschide

Inimile ne spun DA
Iar mintea Nu

Nu stium ce sa facem
Cand ma gandesc
Ca ne iubim

| Deasonyka explică (pentru rapp2020):

I-ti las id meu alex_deasonyka am nevoie de o linie melodica pentru melodia asta, a-si vrea sa-mi dai cateva idei cam cum as putea face instrumentala piesei

| Deasonyka explică (pentru Deasonyka):

De preferinta a-si vrea in romana

| rapp2020 a răspuns (pentru Deasonyka):

Da intra odata pe mess daca ai zis ca ai concert sau spectacol sa-ti dau cantarelaughing

| DakotaXOXO a răspuns:

In engleza sau romana? Faza e ca daca iti dau versuri tu nu o sa stii ce melodie s-ar potrivi si nici nu o sa gasesti.Acuma nu stiu...vezi si tu ce faci.