| evelina_8943 a întrebat:

As dori (pentru documentare), linkuri cu vraji, spirite, despre spiritism, fantome si alte chestii din astea. Cel mai bun raspuns FUNDITA+VOT!

Răspuns Câştigător
| Elly4699 a răspuns:

Nu se vede foarte clar dar e ok
http://www.serialeonlinesubtitrate.net/......ntome.html
http://online-tv-live-free.com/......de-mormant
Ma rog sunt mai multe dar daca iti plac te mai poti uita la ele pe Discovery in fiecare vineri la ora 22.

8 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Iata cateceva despre Wicca si samanism: http://magie-vraji.blogspot.com/2008/10/wicca-si-samanismul.html
Ai grija daca o sa devi adepta Wicca.

| evelina_8943 explică (pentru Λndrei):

Andrei, am 10 ani, nici nu stiu bine cei aia adepta rolling on the floor

| Λndrei a răspuns (pentru evelina_8943):

Ohohoho...te-am bagat in ceata.Scuza-ma dar nu stiam cati ani ai big grin
Bine ca mi-ai spus acum ce varsta ai.Ti-as recomanda sa nu intri prea mult in cercetari pe tema asta pentru ca este ceva nepotrivit pentru varsta ta.O sa poti sa obtii fobii din cauza acestor lucruri, adica o sa-ti fie frica.Pe scurt o sa devii fricoasa big grin

| evelina_8943 explică:

Mersi mult tuturor! Daca vreti sa va uitati, am postat ca intrebare o poveste super de groaza!

| Misu1997 a răspuns:

Comunicarea cu spiritele prin :
-scrierea directa a spiritului;
-scrierea raspunsurilor cu propria mana;
-comunicarea prin lovituri in masa dupa anumite conventii;
-miscarea anumitor obiecte si in special a farfurioarei spre literele alfabetului, formandu-se astfel cuvinte;
-prin viu grai, in stare de transa;
prin dematerializarea unor obiecte;
-prin materializarea spiritelor;
-prin clarviziuni ghidate de spirite;

onditiile pentru buna desfasurare a unde-i lectii de spiritism sunt urmatoarele:
-in incapere trebuie sa fie cald, fiindca mediumul, prin practicile sale, pierde o parte din caldura corpului;
- trebuie sa fie intuneric, deoarece lumina alba impiedica o buna concentrare a fluidelor;
-trebuie sa fie liniste deplina;
-este preferabil ca partincipantii sa fie aceiasi din celelalte sedinte si sa nu fie mai mult de 2 participanti noi. Fiecare are propria emanatie de fluide, care cu timpul se compatibilizeaza cu a celorlalti, ori persoanele straine vin cu fluide care nu sunt pe aceeasi unda, nu au aceeasi vibratie cu fluidele celorlalti;
-atmosfera nu trebuie sa fie umeda; in zilele ploioase este bine sa se renunte la sedinte, fiindca umiditatea imprastie particulele eterice;
-mediumul trebuie sa fie sanatos, cu experienta si credincios.

Comunicarea cu spiritele se face de obicei prin lovituri in masa, stabilindu-se o conventie, o lovitura insemnand "da". doua lovituri insemnand "nu"...etc..., sau cu ajutorul unei planse cu literele alfabetului si al unei farfurioare.

Sedinta decurge in felul urmator: participantii se aseaza in jurul mesei, cu mainile pe masa sau pe farfurioara, dupa ca; mediumul se concentreaza sau cade in transa si cheama spiritul dorit, anunta prezenta spiritului si apoi ii pune intrebarile solicitate de cei din jur.
Mai cauta si tu, ca mai sunt multe chestii daca esti pasionata de asta...

| BlackSharingan a răspuns:

Salut poti cauta pe google chesti de astea ca intr-adevar sunt destul de faine povestile cu fantome dar sfatul meu este doar sa le citesti si sa te distrezi pentru ca, cu fantomele nu e bine sa te pui