| evelina_8943 a întrebat:

Stiu ca pare o intrebare ciudata... Dar stiti niste vraji de penet chestii din astea paranormale, spiritism si alte din astea? Ma pasioneaza subiectul si vreau pentru. documentare. Cine vrea sa faca misto sa nu-si oboseasca tastatura!winking PS FUNDA

Răspuns Câştigător
| dan022 a răspuns:

Sa stii ca eu i-am ziso lui compking pe cea cu satana.Sa stii ca eu am incercat-o, dar trebuie sa ai si o lumanare aprinsa.Mama,deci mi-a aparut dracu in oglinda,sa mor de frica si nu alta.I-am aratat crucea dar nu pleca, noro ca mi-am luat niste tamaie in buzunar, ca masura de precautie suplimentara.A plecat cand am aruncat cu tamaie in spate.Incearco si tu frate!

14 răspunsuri:
| dan022 a răspuns:

Te rog eu incearco!

| evelina_8943 explică:

Astea cu boody mary si satana voi aveti curaj sa le incercati?
Daca da, spuneti-mi si mie cum a fost.

| anonim_4396 a răspuns (pentru evelina_8943):

Pai am incercat si a fost groaznic! stiu ca exista asemenea chesti dar nu stiu cum sa iti spun...bine nu conteaza!
A aparut in fata mea satana si cand l-am vazut am inceput sa tip! nici nu mai tin minte cum arata! In timp ce tipam el a ridicat mainile in sus si arata oribil! Dupa am fugit pe la vecini! Dupa ce m-am intora am gasit pe jos o pata rosie! Habar nu am ce era! Oricum am chemat preotul.
Dar incep sa uit din zi im zi foarte mult aceea intamplare si habar nu stiu de ce! A fost oribil! Mai bine nu incerci! Cred ca te omoara!?

| evelina_8943 explică:

N-am curaj straight face

| Lex169 a răspuns (pentru evelina_8943):

Dan a incercat-o pe aia cu satana.Suntem colegii.Iar eu pe aia cu bloody mary.Bloody mary e doar o pacaleala.Mai am una.Noaptea nu conteaza ora te duci la oglinda si zici de trei ori Scary.

| Lex169 a răspuns (pentru evelina_8943):

Auzi.Da nu esti cam batran pentru din astea?
Poate doamne fereste vii saptamana viitoare si ne zici ca ai facut dracu infarct.Sau ma rog fantoma ta.happy

| Danaberciu a răspuns (pentru Lex169):

Ce-ai auzit, măi, veziți de lucru! Doar Dumnezeu poate să facă minuni nu dracu, nici taicăsu! Dar totuși un pic de sare in pantofii nu strică niciodată!

| AnemonaP a răspuns:

Hai ca am gasit ceva interesant :
Pentru toti incepatorii, care vor patrunde pe tarimul vrajitoriei. Tineti minte legile ce trebuie sa le respectati si pe care nu le veti scapa din vedere nici o clipa.
Nu folositi magia pentru razbunari
Nu folositi nimic nepermis in ziua duminicii, inainte de apusul soarelui
Inainte si dupa vraja, faceti o rugaciune
Nu spuneti nimenui ceea ce va dezvaluie ingerul pazitor
Nu folositi cuvinte pe care nu le intelegeti
Nu cereti spiritelor sa faca rau
Curatati totdeauna locul, maturindu-l de sase ori, in sase directii diferite
Nu mancati carne inainte si dupa vraja
Curatati-va corpul si hainele
Trei zile inainte de ritual, nu dormiti cu nici un chip in timpul zilei
Feriti-va inainte sau intre vrajitorii sa atingeti un om mort sau un muribund
Toate descantecele le veti spune clar, cu voce tare.
Nu ridicati tonul niciodata in timpul descantecului
Daca spiritul va spune ca o anume vraja nu trebuie facuta, nu o faceti si nu repetati cerinta facuta, vreme de sapte zile

In functie de farmec sau vraja trebuie sa ai...
fusul - din lemn de cires sau de paltin, lucrat de mana si neatins de scula de fier
lingura de lemn - care poate sa fie noua sau veche
ghiocul - pe care vei invata sa-l asculti
un lacat nou cu trei chei - pentru legari si dezlegari
o sfoara din fir de urzica - subtire dar rezistenta, cu o lungime de cel putin doi metri
foarfeca cu maner de argint
oala de lut noua - pentru apa neinceputa
un cutit cu varf - numai cu maner din lemn, despicat la lumina lunii. Cutitul, unul din instrumentele de baza ale vrajitoarelor, nu trebuie sa vada niciodata lumina soarelui
sare si grau neincoltit, luate de la priveghi
o pungulite cu pamant - pamantul sa fie luat de la capul gropii sapata pentru o fecioara
aripa de peste - pe care vrajitoarele o folosesc pentru intoarcerea farmecelor date pe ape
os de pisica neagra - pentru intruparea celui nevazut
dinte, os si unghie luate de la mort - pentru ducerea si aducerea inapoi a farmecelor facute la marginea dintre lumea asta si lumea cealalta
osul din capul pieptului (iades) de la un cocos negru, fara pana alba, care sa fi implinit un an, dar nu mai mult de un an si jumatate
furca cu doi dinti - care este intepatoarea spiritelor (magie neagra!)
vartelnita - locul de la portile iadului
Incepeti prin a va pregati o camera libera, care va folosi numai pentru aceste lucrari. Peretii vor fi albi si este necesar sa stiti incotro este vestul si estul, nordul si sudul. Centrul camerei va fi gol, pentru trasarea cercului magic.

Masa pe care vor fi asezate instrumentele descantate nu poate fi din metal si nu poate contine metal, fie chiar cuie, suruburi sau incuietori pe la sertare. Acoperitoarea mesei trebuie sa fie obligatoriu din panza alba si nicidecum din plastic sau alte materiale, iar in camera se va afla neaparat si o oglida mare

Intreaga masa se descopera de panza de pe ea, iar apa la fel. Aprindeti sapte boabe mari de tamaie, apoi puneti mainile deasupra vasului cu apa si suflati de trei ori peste ea, peste sare si peste cenusa. Apoi se descanta in felul urmator:

Ursirea uneltelor magice

Foc, Pamant, Aer si Apa

Binecuvantate fiti

Semn al leului si al cerului

Semn al tuturor celor de sus

Binecuvantate fiti

Luna, ispita noptii

Intuneric si lumina

Binecuvantate fiti

Nord si sud si est si vest

Verde, rosu si violet

Alb si negru,

Binecuvantate fiti

Puteri din est

Puteri din vest

Puteri din nord

Puteri din sud

Binecuvantate fiti

Stalpi de potop si stalpi de foc

Sangele pamantului

Adorat si invocat

Binecuvantate fiti

Inalt si adinc

Apa si pamant

Binecuvantate fiti

Acum si pururea si-n vecii vecilor

Amin!

| Lex169 a răspuns:

Aia cu Bloody Mary.Sau e una de la scoala:Cica daca zici la 24:00 de trei ori "Dracu, vino-n coace"apare Dracu in spatele tau si vrea sa te ia in Iad. Exista o rezolvare adica ii arati crucea si pleaca. Funda?

| Kikoo a răspuns:

Eu doar una stiu.
Ii spui cuiva sa aleaga o carte.
O indoi spre tine ( sa aiba burica in fata ta ) dar cu mai putina ''forta'' si ii zici prietenului sa sufle. Te prefaci ca nu stii cartea, apoi faci la fel, dar o indoi mai bine. Vei vedea numarul eiwinking
Sper ca ai inteles ce si ce! O zi buna!

| ᎦʉɮȤҿℜθ a răspuns:

Aia cu Bloody Mary: la ora 00:00 te duci in baie sau intr-un loc intunecos izolat din casa, aprinzi 3 lumanari sau cateva stingi luminile si in fata oglinzii ii rostesti de 3 ori numele si iti a aparea in fata. Poti sa supravietuiesti cu tot norocul din lume, sau poti sa mori cu un cutit in gat.

Răspuns utilizator avertizat
| Selena0207 a răspuns:

La ora 00:00 stai in fata oglinzii cu o lumanare aprinsa si imediat o sa se inchida usile din toata casa, si o sa se auda tipete.Asa am auzit si eu.