| standianaflorentina a întrebat:

De cateva zile imi framint creierii sa imi aduc aminte cum se numeste o chestie... Poate stiti voi si ma ajutati! Deci: chestie asta are cateva bile de metal care sunt prinse intr-un cadru si care daca lovesti una ticaie toate. Sper sa fi inteles ce vreau sa zis. Este ca un secundar. Eu am cautat pe net bile chinezesti, dar nu sunt alea. Trebuie sa fie ca pe un cadru. Off! Va rog ajutati-ma! dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AndraMariia a răspuns:

Perpetum-mobile happy asa se numeste, sper ca te-am ajutat!

| standianaflorentina explică (pentru AndraMariia):

Corect! da m-ai ajutat enorm! multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| standianaflorentina explică:

AM GASIT!
Balance balls este o jucarie pentru birou cunoscuta si sub numele de Leaganul lui Newton care te va ajuta sa scapi de stresul si de plictiseala de la birou. Trage de una sau mai multe bile la dreapta sau la stanga si apoi da-le drumul si exact acelasi numar de bile se vor legana in partea opusa. Este cadoul ideal pentru prietenii care petrec foarte mult timp la birou si au nevoie sa scape din cotidianul zilnic