| vladoctavianyt a întrebat:

Buna TPU, in 3 săptămâni v-a trebui sa fiu pe scena scoli îmbrăcat în capră tradițională,și faza e că nuprea știu cum să fiu una,nu știu pași și nici ritmul daca cineva mă v-a putea ajuta cu un tutorial, mersi din avans

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"v-a trebui sa fiu..." - Nu trebuie cratimă.

| Violleta2022 a răspuns:

Intra in google "capra de craciun" si vezi zecile de imaginile de acolo, ca sa stii cum iti confectionezi costumul.
Te sfatuiesc totusi sa intrebi la scoala daca exista un asemenea costum folosit in anii anteriori, ca s-ar putea sa existe.

| LaviniuA a răspuns:

Pai cine te-a pus sa fii capra ar trebui sa te si invete. Daca e o doamna vezi si tu sa nu faci vreo gafa cand o intrebi laughing gen "Duoamna, aveti un tutorial cum trebuie sa stau capra?" big grin

| dani0078 a răspuns:

Asta difera un pic in functie de zona dar in principiu e pasul clasic de dans popular, anume, stanga 1, si dreapta 2 pacanind din capra de cate trei ori pe fiecare picior, pastrand ritmul melodiei.

https://youtu.be/ya8S_vb-RXQ

| Alex980078 a răspuns:

De ce te-ai mai băgat într-o situație dacă nu știi să te descurci?