| 1Chris1 a întrebat:

Cum as putea fi un jucator foarte tehnic si rapid? Ce pasi ar trebui sa urmez pentru a fi tehnic?

Mersi.

5 răspunsuri:
| Memories a răspuns:

Trebuie mult antrenament in caz ca esti la o echipa de fotbal si multa experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Să fii sănătos
2. Antrenament în cadru organizat cu antrenor şi recuzita necesară sportului pe care îl practici, cel puţi de 2X/săptămână
3. Ambiţie şi perseverenţă
4. Tehnica se exersează cu exerciţii cât mai multe cu mingea (duble şi joc cu peretele) cu recuzita specifică (treceri printre jaloane, tenis cu piciorul, centrări, preluări)
5.Viteza nu se poate îmbunătăţii poţi ajunge la greutatea optimă Înălţime-10 cm care te ajută să fii ceva mai rapid.
6. Dacă te referi la viteza de executare a dribblelor astea se fac numai prin automatisme ce se lucră la antrenamente de obicei treceri printre jaloane cât mai rapid controlând mingea cu ambele picioare şi prin exerciţii de întărire a gleznelor.
Pentru duelul corp la corp mai poţi încerca si meciuri 1 vs 1 la poarta mică fără şut de la distanţă.

Răspuns utilizator avertizat
| hitman112 a răspuns:

Rapid poti sa devi prin exerciti. ori te nasti tehnic ori te lasi de sport.