| oFataAnonimaa a întrebat:

M-am inscris la un fel de competitie la scoala si trebuie sa scriu trei poezii cu cuvintele cheie pasare, fantana, coloana (insa nu s-a precizat daca trebuie sa folosesc toate 3 cuvinte cheie in fiecare poezie deci e posibil sa pot face 3 poezii, fiecare poezie sa aiba doar 1 cuvant cheie). Si eu nu am idei la poezii cu "coloana". Ar merge sa fac metafore/epitete de genul: coloana vietii, coloana tristetii, etc?

Răspuns Câştigător
| RAMSES123 a răspuns:

Da, trebuie sa le folosesti pe toate.
Si da, merge sa faci ce metafore vrei tu atata vreme cat fac sens cand le pui impreuna.

| oFataAnonimaa explică (pentru RAMSES123):

Adica pe toate gen in fiecare poezie toate 3 sa fie?

| RAMSES123 a răspuns (pentru oFataAnonimaa):

Nu, un element in fiecare poezie

| oFataAnonimaa explică (pentru RAMSES123):

Multumesc.