| MarryBlue a întrebat:

spuneti-mi si mie cum as putea sa ma integrez mai bine in societate si cum as putea sa imi fac mai multi prieteni! sunt nou venita in oras si nu stiu cum sa ma integrez...am un singur prieten(baiat) si iubitul meu este in alt oras si ne vedem foarte rar...intr-adevar am un stil putin mai ciudat (imi place foarte mult sa cant la chitara, imi plac foarte mult rockari preferata mea Avril Lavignelove struck etc.)dar nu vreau prieteni ca mine, vreau prieteni normali.Va rog foarte mult sa imi ziceti cum as putea sa ma integrez mai bine.

P. S. am 13 ani.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ca sa te integrezi,ai de invatat cateva lucrusoare.
Lasa-i pe ceilalti sa vorbeasca si tu,invata sa-i asculti,intr-adevar.
Invata sa zambesti si nu incerca sa-ti impui parerea cu orice pret.
Sa reusesti sa stai deoparte si sa-i cantaresti pe ceilalti,te ajuta sa ii cunosti mult mai bine si sa-ti si alegi cu cine te potrivesti cel mai bine.
Pe urma,un zambet, o mica discutie, un mic program in comun si vei avea prima prietena!
Succes!

| Arekusu_6909 a răspuns:

De ce te simti mai ciudata? Esti chiar foarte normala...(probabil ai imresia ca esti "ciudata" din cauza ca nu asculti toate melodiile comericiale prostesti care ies acum pe piata ca painea calda, dar de fapt asta e un lucru bun si normal) Nu trebuie sa fii decat tu insati si iti vei face prieteni foarte usor. Cauta sa iti faci prieteni cu interese comune, sunt sigura ca vei gasi.Oricum trebuie sa fii deschisa si sociabila cu toata lumeawinking. Daca vrei ma intrebi ceva poti sa imi trimiti un mesajwinking. Succes!