| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a întrebat:

Sunt baiat si prietena mea cea mai buna este o fata.Suntem cei mai buni prieteni din clasa a 7a si acum am terminat a 9a.De cand a intrat in noul grup de prieteni relatia noastra platonica s-a cam subtiat.Ne-am tot certat in ultimul timp din cauza noului grup, deoarece ii alege mai mereu pe ei si nu pe mine.Ne-am luat amandoi un job de vara, suntem ghizi la o biserica din centru si ne-am zis ca venim si stam unul cu celalalt cand are tura de lucru.Ei bine in majoritatea timpului doar eu merg la ea pe tura si cand sunt eu iasa cu noii prieteni.Cand iesim seara in oras vin si ei tot timpul si nu ma mai baga in seama aproape deloc toata seara.I-am spus aceste lucruri si mi-a spus "da ce nu am voie sa am alti prieteni? vrei sa te am numai pe tine?". Inteleg ca are si alti prieteni,dar nu-mi place ca au devenit ei prioritatea si eu planul B, ca sa zic asa.Nu vreau sa ma prea integrez si eu in acest grup pentru ca nu-mi prea plac oamenii. Zilele trecute m-a mintit ca nu iasa afara, dar a iesit cu ceilalti.Si mi se pare ca nu ma apreciaza destul, avand in vedere ca vara trecuta eram singurul ei prieten si ma trezeam devreme sa vin din sat de la bunici cu trenul in oras ca sa iesim.S-a schimbat mult fata de mine de cand are acesti noi prieteni...Ce as putea sa fac sa fie totul ca inainte?

2 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Buna
Ma cheama Illuminatorul si vreau sa-ti spun ceva,
Acea, fata, lighioana aia, nu te merita, si ea nu merita nici macar sa se uite la tine, fiindca e o fiinta dispretuitoare care nici macar nu pretuieste faptul ca atunci cand se tara pe jos ca o omida tu i-ai dat aripi si acum are "prieteni". Eu iti garantez, ca acei "prieteni" nu o sa-i faca bine deloc, si iti dau garantia de 100% ca peste o luna se va tara ca un caine bleg pe langa picioarele tale sa-ti ceara macar sa o mangai pe cap fiindca ea nu a pretuit ceea ce este cu adevarat scump pentru ea.
Sper ca ai inteles ce-am vrut sa zic.
Iti urez doar bine si Dumnezeu sa te pazeasca in drumul tau.

-illuminatorul-

| Bobby711 a răspuns:

In primul rand te comporti prea posesiv cred ca nu vrei sa admiti dar iti place de ea. Cred ca si ea s a gandit la aspectul asta deja, probabil este punctul din care relatia voastra a inceput sa se schimbe. Deci daca iti place de ea iti recomand sa nu ii spui decat daca vrei sa fi respins si sa te respinga si mai mult daca era sa te placa nu era atat de rece, oricum acum e si vina ta cu toata chiestia asta,, esti a mea nu te impart cu nimeni" e destul de creepy daca ma intrebi pe mine. Lucrurile nu se vor mai intoarce la normal + ca nu poti trai in trecut daca te uiti atat de mult in spate intr o zi te vei impiedica.Ar trebui sa ii lasi putin spatiu daca nu te ai integrat pana acum in grupul ei de prieteni ma indoiesc ca o vei face sfatul meu e sa nu mai fi asa de posesiv daca ti e doar prietena nu trebuie sa fi asa gelos ca iese cu altii asta probabil doar daca nu iti este singura prietena care o ai ceea ce ma indoiesc. Incearca sa o uiti te vei rani singur daca iti faci sperante ca te va alege pe tine in schimbul lor. Oricum tind sa ii dau ei dreptate daca o vei continua asa vei deveni un stalker.Ma indoiesc ca te am ajutat cu ceva dar mult noroc.