| LenaCresida a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea acum ceva vreme, dar...
Deci, nu mai am ce citi. Mi-e imi placc foarte mult cartile fantasy si cele criminale. Am citit seria Hercule Poirot a Agathei Christie. Ce as mai putea sa citesc, dar care sa se gaseasca la biblioteca? ( Nu conteaza daca la cea mica sau la cea mare )

Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ti-a placut Agatha Christie iti recomand sa citesti si romanele lui Georges Simenon, mai ales cele cu comisarul Maigret.
Pentru genul fantasy iti recomand ciclul Amber, de Roger Zelazny. Lectura placuta!

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Pai eu nu stiu de unde esti sau cum ii biblioteca la voi, dar daca iti plac cartile fantasy, poti incerca seria "Academia Vampirilor" de Richelle Mead. Stiu ca titlul suna cam ciudat, dar crede-ma, vei adora cartile. Nu-i nimic daca nu iti prea plac vampirii, in aceasta carte nu se prea pune mult accest pe aceste element insa intamplarea este pur si simplu fabuluoasa, am si plans la una din cartile din serie. Ti le recomand big grin
Iar daca iti plac vampirii, poti incerca si seria "Cronicile Vampirilor" de Anne Rice, poate ai auzit si de filmul facut dupa prima carte din serie, "Interviu cu un vampir".
Mai recent, impreuna cu revista Bravo au aparut 3 carti din seria "Fortele raului absolut" de Kelly Amstrong, s-ar putea sa-ti placa. Nu sunt sigura ca se gasesc in biblioteci, dar la mine la librarii se pot cumpara cu numai 10 lei bucata. Sper ca-ti vei gasi ceva interesant din lista mea big grin