| KEKERKE8998 a întrebat:

Bună TPU! Tot încerc de câțiva ani să îmi reamintesc o emisiune care era difuzată la TV în copilarie, și pe care o vizionam cu cea mai mare plăcere. Presupun, deși nu e cert, că aceastea era difuzată pe un post TVR, și era despre lumea înconjurătoare, istorie ș.a.m.d. O vizionasem prin 2004-2005, poate chiar puțin mai devreme. Din alte detalii: Intro-ul sau ending-ul era compus dintr-o muzică cu ritm viu, iar vizualul avea ceva elemente de timp/ceas, iar acele orare se roteau în sens invers. Textul era citit de către un domn cu un registru jos al vocii, foarte liniștit și echilibrat.

Nu găsesc nimic aferent în internet. Vă voi fi foarte recunoscător pentru ajutor! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| pombar a răspuns:

Teleenciclopedia

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In ce an mai exact, ca tu spui ca era difuzata in copilarie, in copilaria ta, ca nu toti aveam 10 ani cand ai vazut tu emisiunea? Este după anul 2000 sau inainte anii 90?

| KEKERKE8998 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Hey! Am menţionat ca o vizionasem prin 2004-2005, dar nu ştiu exact când a fost lansată.

| LenaNikolaevna a răspuns:

E posibil să fie Abracadabra?