| Alina_9161 a întrebat:

Salutari! Vin in fata voastra cu o rugaminte. Sper sa ma ajutati prin a-mi da link-ul unor site-uri de unde sa pot da download sau macar sa le citesc. Este vorba de cateva carti : 1- Istoria critica a literaturii romane de nicolae manolescu.
2- Arta prozatorilor romani de tudor vianu.
3- Lecturi infidele de nicolae manolescu.
4-Gradina de dincolo de andrei oisteanu.
5-Morfologia basmului de vladimir propp.
6-Estetica basmului de george calinescu.
7-Istoria literaturii romane de la origini pana in prezent de george calinescu

Ar mai fi cateva, insa cele enumerate imi sunt neaparat necesare. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe http://www.scribd.com/

Ce bine sa mai intalnesti oameni care citesc. Bravo!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, nu sunt genul de carti care se gaesc pe net. Cel mai probabil le vei gasi la biblioteca.

| norik a răspuns:

Intra pe cartiaz.ro,au multe carti si le poti si downloadahappy

| Alina_9161 explică:

Unde sunt eu, nu am acces la biblioteci cu prea multe carti romanesti. Nu am gasit din pacate nimicsad. Va multumesc insa pentru sfaturi.

| ancutzyka29 a răspuns:

Ai gasit cumva Arta prozatorilor romani de Vianu pe net? Eu o caut pentru scoala de cateva zile dar nu am gasit-o sad

| Alina_9161 explică (pentru ancutzyka29):

Nu le gasesti pe net. Cel putin nu integral. Biblioteca ramane bazawinking