| Bogdanna a întrebat:

Buna TPU love struck Ce carti pot sa citesc vara asta am 14 ani :* >:d

Răspuns Câştigător
| nonny50 a răspuns:

1. Mananca, Roaga-te, Iubeste – de Elizabeth Gilbert
2. Prin praf si vise
3. Cat te mai iubesc -Luis Leante
4. Casa Verde - Mario Vargas Llosa

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Vezi mai sus răspunsul pentru maria_2953

| InnocentSmile a răspuns:

Eu as spune sa citesti urmatoarele:
Moara cu noroc-Ioan Slavici
O scrisoare pierduta-I.L.Caragiale
Amintiri din copilarie-Ion Creanga
Povestea lui Harap-Alb-Ion Creanga
poezii de Mihai Eminescu
Alexandru Lapusneanul-Costache Negruzzi
Zburatorul-Ion Heliade Radulescu
asta cam e bibliografia pentru cls a 9a in care banuiesc ca ai trecut. daca nu esti a 9a imi zici si iti dau alt ceva de citit.
in general carti ti-as recomanda:
Amurg(Twilight-e si film, dar mai bine citesti cartile caci sunt mai multe informatii)
Enigma Otiliei-George Calinescu
Inconjurul lumii in 80 de zile -Jules Verne
si iti poti alege mai multe carti Romanesti de pe siteul asta
http://ginutza-star.blogspot.com/2009/12/romane-celebre-romanesti.html

| 13 a răspuns:

Emil Cioran-Cartea Amagirilor. O sa fii cu un pas in fata problemelor si tulburarilor sufletesti care o sa urmeze in scurt timp. Si o inima franta,care nu e luata in serios niciodata, poate duce la nebunie, sinucidere si alte prostii de care poti sa te lipsestihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Ai aici o listă cu lecturi recomandate http://www.c-cultural.ro/......olara.pdf, iar aici le găseşti pe unele dintre ele povestite http://lecturirecenzate.ro/

| Maddalinapunct a răspuns:

Romanul adolescentului miop.asta trebuie sa o citesc si eubig grin... ăăă. nu mai stiu. funda?

| andru8700 a răspuns:

Ai putea sa citesti un roman la legere de Jules Verne, Morometii de slavici, si multe nuvele de caragiale.

| mAmallliiia a răspuns:

Eu as spune sa citesti ceva din colectia Chic.