| afrodita3333 a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc vara aceasta? Ce carti v-au placut?

Răspuns Câştigător
| babyalexa a răspuns:

Numai cu fica mea, Bruta, toata colectia Chic(sunt carti pentru 15-30 de ani care cu siguranta te vor incanta).

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce gen de carti iti plac?
Ma rog uite o carte care implica mai multe genuri cred:"Jane EYre" da Charlotte Bronte.A fost o carte buna, sensibila, dar cuprinzatoare.
Acum citesc "cinci Purcelusi"-Agatha Cristie-nu rade de titlu e o carte politista buna.
De vaghe in lanul de secara-nu mai stiu autorul, dar e una singura, e o carte mai moderna care prezinta cateva zile din viata unui adoloescent exmatriculat care colinda orasul. poate ai citit-o aproape toti au auzit de ea.
o carte buna de citit vara a fost Via Mala-John Knittel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră pe http://lecturirecenzate.ro/ Pe prima pagină, jos, e o lungă listă din care poți alege conform vârstei tale.

| TheDarkDragon a răspuns:

Legendele olimpului

| Speedmafia a răspuns:

Oscar si tanti roz de enric emanuel smith

Se respinge
Autor: Radu Jorgensen
Colectie: PROZA

Degetica
Colt Alb
secretul multumirii de harriet lummis smith FUNDITA

| iefsul a răspuns:

Jules verne,

| Possible a răspuns:

Citeste "Nunta in cer" de M. Eliade, sincera sa fiu a fost unicul roman care mi-a placut cu adevarat, problema e ca trebuie sa-l citesti atent, in liniste, daca vrei sa intelegi ceva.Incearca si "Tema pentru acasa" de N. Dabija.

| Nadine17 a răspuns:

Fata si marea, Cvartetul mireselor si carti scrise de Cecelia Ahern

| deeaandrusca a răspuns:

Jurnalul unei pustoaice sua jurnalul unui pusti sunt usor de citit si amuzante

| Mynu7 a răspuns:

Deci mie mi-au placut mule carti. Ti-as recomanda cartea Game Of Thrones mi se pare cea mai buna carte. Este si un serial pe HBO dupa aceasta carte. Spor la citit

| Andreev_Zina_1996 a răspuns:

Ti-as recomanda "O tragedie americana" de Theodore Dreiser, "Supusul santanei" de Nicolae Ciobanu, "Maytrei" de Mircea Eliade

| Suciu_Lexaa_1996 a răspuns:

Pentru vacanta de Craciun iti recomand Atingerea de Claudiu Neacsu.

| Doincik a răspuns:

Mănîncă,roagăte,iubeşte de Elisabety Gilgert