| Korinuta2002 a întrebat:

Buna tuturor, am o rugaminte, cine ma ajuta, rugamintea suna in felul urmator peste o luna avem un matinie de anul nou iar eu vreau sa facem ceva unicat ceva ne mai facut pana amu. O sceneta mai noua mai moderna si hazlie, o colinda compusa chiar de voi cei care au idee fantastice orice este print va rog din suflet e important sunt clasa a 8 si vreau ne mai pomenit de frumos. Raspunsul cem mai bun primeste premiul cel merita

Răspuns Câştigător
| iuliaciobanu a răspuns:

Pentru scenetă Poți te exemplu să mergi cu ceva colegi de-ai tăi cu cine ești în grupă la colindat pe scena aia, În fine colindat și vă dau banii oameni și așa și după la ultima casă să vă întâlniți cu un bătrânel si va cheame înăuntru și să vă dea o hartă și voi asa de mult căutați comoara de pe harta
aia de la Crăciun până de Anul Nou și chiar de Anul Nou găsit comoara și gen deschideți cufărul respectiv și iese așa confeti ca și cum ar fi artificii le de pe cer de Anul Nou
Pentru colinda te-as ruga sa imi dai Facebook-ul tau (ca sa ti-o scriu pe mesenger.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce înseamnă „matinie"?

| Korinuta2002 explică (pentru corolav):

Un spectacol cu colegi unde spui colinde scenete poezi...

| corolav a răspuns (pentru Korinuta2002):

Eu lucrez de peste 50 de ani cu dicționare și nu am auzit încă de acest cuvînt în limba română.
Ce înseamnă „poezi"?