| GeorgianaDragus a întrebat:

Vreau sa merg la facultatea de arhitectura si urbanism, pe ramura urbanism. Imi puteti recomanda ceva carti online sau ceva desene pe care sa le fac? Pentru admitere si ca sa fiu pregatite in facultate. Si acolo din ce se dau examene? Desene? Sau matematica?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa discuti cu un profesor sau cu un arhitect. Daca doresti adresa unui arhitect cu care sa poti vorbi si care sa fie mai apropiat de varsta noastra, imi poti da mesaj si iti trimit link la pagina acestuia.
Am inteles ca de acum inainte nu se mai da examen din matematica la arhitectura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iei meditatii. Incearca la arhitecti. De ex >> http://arhcuteanu.wix.com/meditatiiarhitectura

| Logout a răspuns:

Fara meditatii ai sanse minime, cautati un profesor care sa te indrume.

| OllaM a răspuns (pentru Logout):

Ai aceleasi sanse si cu meditatii. Eu am terminat clasele cu 10 tot si nu am facut nici o meditatie

| SemicercPregatireAdmitereArhitectura a răspuns:

Vrei să devii student la Arhitectură?
Suntem cei care te vor ajuta să fii bine pregătit la admitere.
Intră și tu în Semicercul nostru! E deschis! Pregatirea se face in weekend, in Bucuresti, central, intr-o galerie de arta privata pe langa Gara de Nord
https://www.facebook.com/semicercarhitectura

Hai sa ne cunoastem :)
ECHIPA SEMICERC

| Niculae_Elena_Teodora_1994 a răspuns:

Ar trebui sa faci pregatire daca vrei sa intri sigur. Dar recomand totusi facultatea de arhitectura, nu urbanismul.