| Liquor a întrebat:

Am si eu o nelamurire.Curand termin liceul, am profil matematica-informatica, in continuare vreau sa dau la arhitectura, am inteles ca facultatea din cluj e cea mai buna. Aveti idee cam cat se plateste pe an? si ce-mi trebuie pentru admitere? Mai exact as dori sa intru la Arhitectura si Urbanism.

Răspuns Câştigător
| evostyle7 a răspuns:

Taxele, locurile, criteriile de admitere se schimba de la an la an, in functie de cum hotaraste consiliul universitatii. Datele exacte le vei cunoaste prin primavara anului in care vei fi in clasa a 12-a. Ele vor fi postate pe site-ul universitatii ori te poti interesa prin telefon. Si apropo de clasament, dupa statisticile de anul acesta pe primul loc e Bucurestiul, pe al doilea Clujul, apoi Timisoara. Asta dupa statistici, dupa realitati tind sa cred ca in Cluj se face mai multa scoala comparativ cu restul centrelor universitare din tara. ( asta o zic prin comparatie cu prieteni ce studiaza in Tm sau Bucuresti, nu pentru ca studiez eu in Cluj ).
Mult succes.

| Liquor explică (pentru evostyle7):

Multumesc frumos de raspuns.Ne vedem peste 2 in clujhee hee.Nu mai am rabdare si sunt emotionata.Dar stiu sigur ca voi fi admisa:*. Cannabisutza94 e id meu

4 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Cea mai buna facultate de arhitectura din tara este "Mincu", din Bucuresti!

Pana la cea din Cluj am impresia ca mai buna este si cea din Timisoara (dar aici nu mai stiu daca au si urbanism)...

Pentru taxa sin cluj cred ca cel mai bine este sa discuti la secretariat (ocazie cu care te poti interesa si de actele necesare pentru inscriere):

Secretariat decanat
Tel./fax: 0264 590255, 401847

Succes! happy

| LoRd2 a răspuns:

AI facut pregatire ceva? Eu din cate stiu se da admitere la desen
desen tehnic si liber + media dl bac.
Mult succes big grin

| Liquor explică (pentru LoRd2):

Cu desenul tehnic si liber nu am probleme.Desenez zilnic. orice imi trece prin cap, nu neaparat dupa un anumit plan sau chestii de genu.De obicei imi place sa screez eu cu propria-mi minte, nu sa copiez ceea ce vad.
Iti multumesc mult.