| JollyLulu a întrebat:

Buna!

Vreau si eu niste romane de dragoste care merita citite, m-au impresionat pana acum La rascruce de vanturi si Jane Eyre...Mulumesc!

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Şi pe mine m-a impresionat Jane Eyre. E printre preferatele mele.

"Necunoscuta de la Wildfell Hall" - Anne Bronte
"Anna Karenina" - Lev Tolstoi
"Maitreyi" - Mircea Eliade
"Domnisoara Cristina" - Mircea Eliade
"Nunta in cer" – Mircea Eliade
"Pe aripile vantului" - Margaret Mitchell
"Scarlett" - Alexandra Ripley (continuarea lui "Pe aripile vantului")
"Panza de paianjen" - Cella Serghi
"Lorelei" de Ionel Teodoreanu
"Dama cu camelii" de Alexandre Dumas-fiul
"Dragostea in vremea holerei" - Gabriel Garcia Marquez
"Golful francezului" - Daphne du Maurier
"Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război" - Cămil Petrescu
"Mandrie si prejudecata" – Jane Austen
"Adam şi Eva" – Liviu Rebreanu
"Dragostea nu moare" - Maitreyi Devi

P.S: Nu îţi recomand romanele Sandrei Brown. Sunt cu tentă porno.

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Romanul adolescentului miop
Dubla constrangere
Invitatie la vals

| MeMeMe97 a răspuns:

Mie imi plac cartile scrise de Sandra Brown si crede-ma ca daca vei citi unul vei citi mai multe! E ca "un drog" pentru mine! Daca nu as avea si alceva de facut as citi mereu!
unul dintre preferatele mele este"Fuga de celebritate"happy
Bafta! DAca mai vrei lasa-mi mesaj!

Răspuns utilizator avertizat
| Andreas23 a răspuns:

Sandra Brown :''Seductie'',''Focul mocnit din paradis'', ''Sa vorbim despre dragoste''

| tyna9617 a răspuns:

Taunul de Ethel lililian Vouynich, O viata dar din pacate am uitat de cine e scrisa.Singur in fata Dragoste de Aureliu Busuioc.

| uaua a răspuns:

Rascumparata prin iubire - Francine Rivers