| Taximetristulusilentrain a întrebat:

Bună ziua.Am puterea sa recunosc că sunt nevinovat calcandu-mi peste orgoliu. Este o dovadă de bărbăție din partea mea?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o dovada de bun simț, in primul rand.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Lasa-l! Nu vezi ca a zis ca are "puterea sa se recunoasca nevinovat"? Daca avea puterea sa se recunoasca vinovat era ceva. Asa pana si cel mai... om are "puterea" sa spuna: sunt nevinovat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Față de cine să recunoști, ce vinovăție? Bărbăția are alte criterii.

| FreddieM a răspuns:

Nu prea inteleg ce zici. Cum adica sa-ti recunosti nevinovatia? In mod normal recunoastem cand se intamplat exact contrariul. Ai vrea sa explici oleaca?

| Vântulalb a răspuns:

E dovada de caracter. Ce are barbatia cu asta?
Si e o neconcordanta. Ca sa "recunosti" nevinovatia, nu e nevoie nici de orgoliu, nici de putere morala. Poate vrei sa spui ca esti vinovat.

| Sekim a răspuns:

Nu are sens ce spui. Cum adică ai puterea sa recunoști că ești nevinovat? rolling on the floor. Daca spuneai : am puterea sa recunosc că sunt vinovat când greșesc, calcandu mi peste orgoliu, era cu totul altceva. In plus, daca recunoști că ești vinovat când gresesti nu înseamnă că dai dovada de bărbăție, înseamnă că ai caracter.

| nicunicu3 a răspuns:

Barbatia tine de decizii si de ceea ce faci si de atitudine, Taher Sonu pe Instagram dai mesaj