| copac8388 a întrebat:

Buna ziua! Ce carti recomandati pentru examen.Si ce carti imi puteti recomanda, care au legatura cu razboaiele mondiale.Si carti clasice

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Gestapo dacă vrei acțiune din caz real, sau Am fost doctor la Auschwitz. Asta nu e pentru cei slabi de înger.

| LisaJulie a răspuns:

Nimic nou pe frontul de vest, Violonista de la Auschwitz, Scurta istorie ilustrata a romanilor.

| copac8388 explică (pentru LisaJulie):

Iti multumesc mult!

| siaaaa a răspuns:

Războiul care mi-a salvat viața, este foarte captivanta pentru orice vârsta