| roxy_5013 a întrebat:

Bunicul meu are un abecedar din anul 1911 de Petru Hadan(preot si invatator)si ar dori sa il de-a unui muzeu sau ceva de genu.Se accepta asa ceva? Si daca da pe cine ar trebui sa contactez si cat ar primi pe el?

5 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Daca as fii in locul tau l-as pastra generatiilor viitoare, asa krd eu ca e mai bine, aceste lucruri nu au pret sa stii.
funda plsss

| HotChoclate a răspuns:

Buna. Daca nu vrei sa il pastrezi si ai nevoie de bani eu zic sa il vinzi pe net sau la un anticariat, s-ar putea sa castigi mai multbatting eyelashes

| M3HappyKid a răspuns:

Super fain te duci la muzeu si spui acolo ca vrei sa dai cevastraight face si ei iti dau bani p elwinking ar trebui sa faci asta te`ai imbogatiwinking superkiss du`l la muzeuwinking

| Ing4ever a răspuns:

Ar trebui sa te interesezi la un muzeu de literatura, sau pur si simplu la un muzeograf.

| roxy_5013 explică:

Probabil altii ar dori sa vada cum invatau atunci sa citeasca si sa scrie