| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa ma fac preot, credeti ca e o meserie de viitor? Adica sa stiu daca e banoasa.Care ar fi salariul unui preot? Pot primi si bonuri de masa?

9 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

"Care ar fi salariul unui preot? "
Ai pus intrebarea potrivita fiule, dupa modul cum gandesti, as spune ca esti un potential patriarh.

| Seepty a răspuns:

Nu prea cred ca meseria de preot este una de viitor dar este buna pentru a-ti intretine familia pentru ca nu depui efort fizic si esti mai aproape de Dumnezeu. Referitor la salariu ar fi in jur de 13-16 milioane (bani vechi).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc pentru detalii, mai astept si alte pareri.
Pai. oricine se gandeste la bani cand e vorba de o meserie, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fate, cine fura mai multi bani ca un preot sau unu in parlament care sta si freaca menta degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe bune -de asta vrei sa te faci popa?
In cazul in care vrei sa te faci popa trebuie sa ai in primul rand VOCATIE iar aspectul banilor sa fie cel care te preocupa CEL MAI PUTIN!

Eu zic ca NU este o meserie de viitor -deoarece oamenii incep sa se ''dezmeticeasca'' si sa vada adevarul gol-golut despre cei care nu-s in ''slujba Domnului'' ci in slujba buzunarelor lor fara fund!
Asa vrei sa devii si tu?

http://www.youtube.com/watch?v=bxnjV7Qoj-s
sau asa

http://www.youtube.com/watch?v=L8pO2ekgdmY

M-ai gandeste-te!

| Fantastic7 a răspuns:

laughing ai har

| SweetChild1 a răspuns:

Vrei să te faci preot și te gândești doar la bani... Na, poate se câștigă bine. Adică am văzut preoți foarte bogați, dar și săraci. Complicat.

| RockOrNothin a răspuns:

În sfârșit, cineva care recunoaște că vrea să fie popă pentru bani.
Vei avea bani, dar te vor disprețui mulțiwinking ( dacă tu devii preot, să zicem, în 10 ani, multă lume se va fi schimbat până atunci)

| adrianusv a răspuns:

Viitorul sună bine pentru tine, prietene!