| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost situatia Academiei Romane in timpul dictaturii comuniste?

Răspuns Câştigător
| Saveryo a răspuns:

A existat si a fost ocupata de comunism, isi desfasura activitatea sub ordine Comunist "dictatorial" dar isi desfasurau activitatea erau oameni fericiti si se bucurau de existenta academiei culturale era un mare lucru pentru ei la acea vreme!

4 răspunsuri:
| Saveryo a răspuns:

De academia militara intrebi?

| anonim_4396 explică (pentru Saveryo):

Nu.Academia Culturala Roamana. Ce au facut comunistii cand au venit la putere: au pastrat-o, au inchis-o, a selectat doar pe oamenii culturali activisti de partid?

| Saveryo a răspuns (pentru anonim_4396):

A tinut'o din scurt. Nu dadea voie sa iti exprimi punctul de vedere de exemplu un artist nu avea voie sa deseneze ce vrea el si un cantaret canta doar ce i se permitea.

| anonim_4396 explică (pentru Saveryo):

Asta a fost in tot timpul comunismului. Dar macar a existat Academia Romana sau au desfiintat-o de tot?

| Saveryo a răspuns (pentru anonim_4396):

A existat si a fost ocupata de comunism, isi desfasura activitatea sub ordine Comunist "dictatorial" dar isi desfasurau activitatea erau oameni fericiti si se bucurau de existenta academiei culturale era un mare lucru pentru ei la acea vreme!