| desenedaj a întrebat:

Care credeti ca este cel mai tare anime si de ce?

Răspuns Câştigător
| YunaFFX a răspuns:

Ergo Proxy. Pentru ca reuseste sa imbine povestea cu mai multe subiecte din diverse domenii gen mitologie sociologie filosofie. Plus de asta e un anime care te pune pe ganduri, care arata ca viata automatizata nu e chiar asa de ok precum ne imaginam noi ca ar fi, o viata sub control total, unde nu ai voie sa-ti exprimi sentimentele si nu ai voie sa iesi dintr-un anumit comportament (ideea de "cetatean model"). Ii mai dau un plus pentru grafica foarte buna, personaje bine conturate si pentru piesa din opening a celor de la Monoral. Ce are in minus: nu e asa de colorat si de shiny cum poate multi se asteapta de la un anime, dat fiind atmosfera apocaliptica din poveste. Pana acum, Ergo Proxy m-a surprins in cel mai placut mod si ramane preferatul meu.

5 răspunsuri:
| lenalle a răspuns:

Mie mi-au placut toate animeurile vazute pana acum. acum depinde de tine care ti se par cele mai tari si care nu.referitor la comentarille celolarti~~~si mie imi place mult naruto bineinteles~~~da nu este original.are multa originalitate in el dar nu tocmai~~este un anime''flame of recca'' se aseamana f f mult cu yu yu hakusho, insa visul baiatului este acelasi cu a lui naruto.ma rog, dar daca vreti sa vedeti un anime.~~~va sfatuiesc ca inainte si dupa sa vedeti si manga acestuia~~~pentru ca veti vedea ca se difera``si de multe ori mangaul spune mai mult din poveste si este mult mai captivant^^

| yomisam a răspuns:

Naruto, pentru ca e foarte original!

| selfie a răspuns:

Naruto. Are multe episoade happy

| laAAal a răspuns:

Cand eram mai mik ma uitam la yu yu hakusho (animax).mi-a placut f mult. pentru ca are si comedie si drama si actiune etc in general cate putin din fiecare

| Pyty_3503 a răspuns:

Cel m-ai tare anime este naruto deoarece este despre un baiat ninja care nu renunta niciodata la visul lui de a fi hakage.