| anonim_4396 a întrebat:

Care esre autorul vostru roman preferat?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mircea Eliade

| arysa a răspuns:

Mircea Eliade imi place cel mai mult. "Jurnalul adolescentului miop" e cartea mea de suflet, de asemenea mi-au placut foarte mult si "Domnisoara Christina", "Maitreyi", etc

| MM a răspuns:

Rebreanu

| Orannginna a răspuns:

Mircea Eliade, iar poeti G. Bacovia si V. Alecsandri happy

| I.Love.Football a răspuns:

Mircea Eliade - e preferatul meu (si singurul autor roman care imi place cu adevarat).

| M.madallina a răspuns:

Mihai eminescu

| alessyca a răspuns:

Octavian Palerhappy

| Deea dYdY a răspuns:

M. Eminescu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caragiale, daca vrei si poeti, Eminescu si Bacoviabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Camil Petrescu, Marin Preda... tu te poti decide? Mircea Eliade, Constantin Toiu, Augustin Buzura...

| Sabwy a răspuns:

Mircea Santimbreanu si Cosbuc

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Mihai Eminescu, cum zice si alt autor. Mihai a facut rima acolo unde altii nu ar fi incercat niciodata.

| Dragosgan a răspuns:

Mie imi place Ionel Teodoreanu si Ion Luca Caragiale.Acestea au fost cei mai buni autori romanii.