| Mara_4803 a întrebat:

Care este cea mai infricosatoare legenda? puteti sa mi-o povestiti?

Răspuns Câştigător
| ImmortalQueen a răspuns:

Asta mi-a s`a intamplat mie acum cativa ani si crede-ma am ramas traumatizata cateva luni. Totul a inceput cand m`am mutat intr-un apartament.De cand am intrat in casa mi-a fost frica ( parinti mei spun ca stramosesc de la bunica puterea sa simt spiritele dar nu e cine stie ce ) Mirosea urat de tot. A amar intr-un fel. Mama a zis ca nu simte nimic ( am uitat sa precizez ca aveam in jur de 7 ani ) peste cateva zile ne-am mutat. Si de aici a inceput teroarea. Seara se misca scaunul de la mine din dormitor ( dormeam singura ) Se auzeau cainii latrand dar nu erau pe nicaieri caini. Noaptea zbura patura de pe mine. Mama nu ma credea da` intr-o zi am plans atat de m`a lasat mama sa dorm cu ea in seara aia.Stateam in pat si nu puteam sa dorm si ma tot fataiam si mama s`a intors cu capul la mine she avea ochii rosii si a zis DORMI she m`am speriat. A doua zi dimineata eram la baie si ma spalam pe dinti.Am lasat capul in jos si apoi cand am ridicat capul si m`m uitat in oglinda intr-o fractiune de secunda am vazut un om batran cu parul alb vanat la fata care statea in spatele meu.Atunci am tipat si am fugit la bucatarie unde era mama cu noua ei prietena o vecina de acolo din bloc cu care bea cafeaua si i-am povestit mamei chestia asta si a zis ''Termina nu e adevart e doar imaginatia ta'' si atunci vecina a zi ''Cred ca copilul nu minte nu stiti ca la voi in baie s`a spanzurat fostul propietar''? Mama a ramas masca cand a auzit.

1 răspuns:
| adryanna_7314 a răspuns:

Citeste articole de pe site-ul spectrul realitatii