| Sconcsiş a întrebat:

Vi s-au intamplat lucruri infricosatoare? Daca da, povestiti-le aici!

5 răspunsuri:
| hominid dreak a răspuns:

De trei ori s-a intamplat.Noaptea,ma trezeam cu o senzatie de sufocare si simteam doua maini cum ma strangeau de gat.Deasupra mea era o ceata neagra si si ma simteam paralizat total, nu puteam vorbi si schita nici cel mai mic gest.Nici ochii ne puteam sa-i misc.Ma cuprindea un sentiment puternic de frica. Tot ce puteam sa fac era sa spun "Tatal nostru" in gand. Dupa un timp senzatia de sufocare se diminua usor, simteam cum mainile se desclestau de la gat, iar ceata de deasupra se risipea usor. Ceeace ramanea era sentimentul de frica ce nu ma mai lasa sa adorm.

| ๓ยเ a răspuns:

Pe mine ma sperie poza lui hominid dreak

| overdose90 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie o chestie ciudata la camin, de doua ori.
Adusese o colega de-a mea un radio, ca sa ascultam.Intr-o seara ma trezesc de muzica radioului, putin nervoasa gandindu-ma ca cineva asculta muzica cand dorm eu. cand mauit mai bine.toata lumea dormea si muzica mergea la radio.

M-am ridicat din pat si m-am dus sa il opresc si cand ma uit ...era pe off. Adica era oprit, dar mergea. Pot sa zic ca m-am speriat chiar tare si nu stiam ce se intampla. Si s-a intamplat in 2 nopti chestia asta. Dupa aia i-am scos bateriile, si nu s-a mai intamplat nimic...

| Anabelle_5756 a răspuns:

Da. de multe ori scartaie mobila prin casa fara motiv deoarece este noua si odata eram singura acasa pe calculator stiti cum e. si la un moment dat s-a auzit o bubuitura de la vecini si m-am speriat deoarece era foarte liniste. dupa cateva minute bune am simtit dintr-o data fara un motiv anume. sentimentul de frica. si dupa 4-5 minute am simtit ca vine ceva din spatele meu cu o putere extraordinar de rapida cu toate ca nu s-a auzit nimic am simtit acest lucru. fapt pentru care m-am intors imediat si nu era nimic dar ma simteam mereu privita din spate. Si DA! chiar este adevarat.

| ooOOMrDibbsOOoo a răspuns:

Acu cinci minute, sau 10 s-a auzit usa, trantinduse de la intrare, si eu si mama ne-am mirat, ne-am uitat [credeam ca e sora mea] si nimeni, nimic, brelocul de la cheie din usa nu se misca, si s-a auzit totusi ca si cum s-ar fi trantit usa, ne-am mirat dar nimic sad nu am gasit cauza, alta data eram obosit si am vrut sa adorm si cum m-am pus in pat am adormit, am visat ca m-am vazut pe mine de sus, si ca am iesit din corp, am mers pe strada oamenii se uitau ciudat la mine si am vb cu un prieten [in somn] el se mira ca arat asa, dar eu nu intelegeam de ce se mira, spre dimineata am fugit spre casa, la pat unde ma vedeam dormind, m-am trezit si eram mai obosit decat ma culcasem si eram transpirat tot, a 2-a zi la scoala prietenul acela m-a intrebat ca ce cautam la ora aia pe afara, singur, eu i-am spus ca nu am fost, ci din contra ca l-am visat dar nu m-a crezut sad acum nu stiu ce sa cred, vis, etc, coincidenta este ca l-am visat si tot ce i-am spus in vis mi-a spus dimineata ca asta am vb si cu el happy