| dulcik99 a întrebat:

Care imi da si mie imagoni cu compozitie statica si inchisa, sau dinamica si deschisa? vreau ceva simplu si usor,, fara oameni, pliz.Sunt cls a-6-a

Răspuns Câştigător
| catalin4u a răspuns:

Si eu am facut din astea anul trecut si anul asta. Fa si tu ceva simplu. Iti spun eu cum sa faci.
Compozitie statica - deseneaza o masa si pe ea niste fructe si o vaza dar sa stea in pozitie verticala si sa pictezi orizontal sau vertical.
Compozitie dinamica - la fel dar picteaza oblic si deseneaza obiectele inclinate.
Compozitie inchisa/deschisa - centrul de interes (locul important pe care il obsevi prima data) a fie terminat sau nu. Daca nu intelegi lasa un id de mess s-au trimite-mi un mesaj.