| anonim_4396 a întrebat:

Care picturi sunt cele mai rezistente? Ma refer la materialul pe care sunt pictate.

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Cele pe sticla sint cele mai reusite si cele mai rezistente.

| shishilik a răspuns:

Pe panza cred ca dureaza mai mult...doar cred.

| flowerd a răspuns:

Picturile in ulei pe panza, pictura pe lemn cu un strat de ulei (de in) peste. Dar, de fapt multe sunt rezistente, trebuie doar sa stii ce tip de vopsea sa aplici si cum. :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe panza, deoarece daca lucrezi cu acoarele in ulei pe panza nu se i-a... am incercat eu... si am talent

| ubitzika a răspuns:

P o foaie groasa sau daca nu p carton se picteaza bine p carton din acela special nu carton d la o cutie sau mai stiu eu decarehee hee