| PlayerE7 a întrebat:

Ce uși de interior recomandați? Mă refer la materialul din care sunt fabricate.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred ca e asa important pentru ca tine mai mult de ambient sa se vada fain, multi au lemn cu sticla dar mi se par naspa usile alea, zici ca sant tigani genu ala de oameni cu tipul ala de usi, ideal ar fi usi glisante ca la metrou alea sant misto rau, cele obisnuite par de moda veche si destul de mari. SF in realitate e misto schimba ambientul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă ai bani, din lemn masiv, uscat în timp, nu în cuptoare.
Altfel... Alege ce îți place mai mult, din magazin.
Citește review-uri pe dedeman, eMAG, etc.

| anonimg a răspuns:

Cele de "Best Imperial" de la Dedeman, pentru ca imbraca si zidul cu captuseala, daca ai zidul mai gros de 10 cm; si sunt de doua tipuri:
- pline la 689 lei/bucata
- goale pe dinauntru la 499lei/bucata.
Sunt pentru apartament si nu au pragul de jos.
https://www.dedeman.ro/......rior/c/159
Mergi la Dedeman si iti da detalii.

| Digikey a răspuns:

Eu am din stejar dar mi se par mai ok din tei, mai usoare, izoleaza mai bine atat fonic cat si termic.
Cele de brad si molid au prea multe noduri.
Cele celulare din carton presat si apoi furniruite nu le consider usi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva de genul, din lemn: https://www.dedeman.ro/....../p/6022461

Au un design drăguț și sunt și din lemn rezistent.

| AliBlurx a răspuns:

Iti recomand sa tragi o privire aici poate te satisface ceva!
https://www.rokagress.ro/categorie-produs/usi/
Preturile nu sunt foarte mari.