| anonim_4396 a întrebat:

Cate clase iti trebuie sa dai de permis pentru a1?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu prevede o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, indiferent de ce categorie vrei si nici nu cred ca o sa prevada in viitorul apropiat.
Categoria A1 se poate obtine de la 16 ani, dupa ce ai facut scoala de conducere, pe care o poti incepe la 15 ani si 9 luni si ai reusit la examinare, respectiv proba teoretica (sala) si proba practica (parcurgea unui traseu in poligon si conducere prin oras).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista studii obligatorii ca sa dai examenul de permis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Varsta de 16 ani atat.

| DascaluIoan a răspuns:

Se referea că trebuie să ai minim 16 ani și 10 clase, nu să ai 10 clase terminate la 16 ani.

| Eduaardfwcfsgwbsb a răspuns (pentru DascaluIoan):

Aa,aia zic ca la 16 ani abia intri in a 10 a

| Eduaardfwcfsgwbsb a răspuns:

Cum sa ai 10 clase terminate la 16 ani