| faimosul28 a întrebat:

Ce a-ti face daca romania ar intra in razboi? a-ti apara tara cu propia viata?

Răspuns Câştigător
| dulshe a răspuns:

@pinky sa stii ca chiar merita sa aparam tara cu propria viata, cred ca nu ai fost niciodata plecata din tara sa vezi cum e sa fii afara din romania si ce greu e printre STRAINI, tias recomanda sa faci o vizita de vreo 3 luni in alta tara sa vezi si tu cum e si dupa o sa zici ca DA o sati aperi tara cu propia ta viata

20 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Am vazut in 22 Decembrie 1989 cat de "patrioti" sunt romanii, Doamne fereste de un razboi si-apoi cine sa mai lupte...care armata... poate doar intr-adevar patriotii? Mai sunt in Romania? Am castiga razboiul doar daca s-ar intoarce "ale3xa" in tara.

| Wtf9000 a răspuns:

Nu as muri pentru nimic in lume. Pentru nicio tara; de Romania nici nu se pune problema. laughing

| Parintele a răspuns:

DA.Categoric, dar in cazul extrem in care si aia cu boase mari ar fi nevoiti sa mearga.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Mi-as pune mintea la contributie si as apara-o cu pretul vietii altora!

| dinusinziana a răspuns:

La cati oameni au murit pentru a ne fi noua bine, cred ca se merita. in schimb. apare vorba aia."tu si cu care armata?".dezavantaj: romanii sunt fricosi, si acum a armata nu mai e obligatorie. n-or sa stie unde sa fuga mai repede.

| greg a răspuns:

Nu stiu daca merita, la ce oameni avem, daca te uiti pe un blog din 10 oameni 9 injura si iau la misto si se cred atotstiutori dar ei de fapt sunt 0. Oricum cred ca as intra in razboi pentru ca asa cum e ea, iubesc Romania si mai ales iubesc romanii simplii fara umor negru si care nu deranjeaza pe nimeni si isi slujesc tara. Felicitari pentru intrebare!

| Annitu a răspuns:

Ia-uzi...nu am altceva mai bun de facut?straight face
NU MERITA! e o tara de ***![-P

| GreenSky a răspuns:

Oare merita?

| Crisu_8081 a răspuns:

Viata e prea palpitanta ca sa mor pentru o asemenea tarahappy

| draculaq a răspuns:

Da.

| cisse a răspuns:

Pentru asta avem armata...instruita...sau asa se presupune. dar la o astfel de problema nu cred ca ar trebui sa ne gandim deoarece este cam greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Categoric m-aș face voluntar în armata română pe vreme de război.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. daca iese cu arma, de la cel cu tata-n gura pan la cel cu barba sura.cu tot cu politicienii care m-au bagat in razboi. iar daca unul trage taca, Ii trag eu un glonte.stiu eu unde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar intra in razboi Romania?
prima data trebuie sa vina pilotu din concediu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mas ascunde in beci si as bea bere la recelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razboiul este o prostie... si nu mai exista razboaie old-school cu armata si etc... tehnologia e mult prea avansata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru romania? ce favor mi-a facut romanialaughing))doamne fereste

| eumi a răspuns:

Da, as apara tara, dar cu o singura conditie: in linia intii sa fie "alesii" neamului.

| al3xa_6696 a răspuns:

Sincer...thinking daca as putea as pleca din tara whistling