| faimosul28 a întrebat:

CREDETI CA ROMANIA VA INTRA IN RAZBOI CU RUSIA?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o sa intram in razboi cu rusia pentru ca suntem in nato si lingem in cur americani si alti din astia ...si o sa vina vremuri grele... dar se va termina bine .cu sfarsitul capitalismului...viva la revolucion!

24 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

In nici un caz, suntem membri NATO si UE. Oricum rusii ne-ar papa, daca am fi in razboi cu ei si n-am fi membrii celor 2 organisme internationale.

| nicky a răspuns:

Sa speram ca nu.

eileen
| eileen a răspuns:

Romania este precauta si nu face aliante care sa ne distruga. Asa sperhee hee

| MihaiA a răspuns:

Nu e chiar asa usor gata li s-a pus pata rusilor pe noi ne ataca.
Iti dai seama ca rusilor nu le-a convenit ca in Moldova s-au fluturat steagurile Romaniei, dar Rusia este probabil singurul adversar pe masura Americii, si nu cred ca isi vor permite sa atace o tara din NATO.
Nu-ti mai face atatea griji laughing

Janina
| Janina a răspuns:

Asta ar mai lipsi ca in rest le avem pe toate straight face

| somebody a răspuns:

Si daca da cati dintr-e voi o sa participati la acest razboi si cati plecati din tara?

| nicoleta_5825 a răspuns:

Daca asta se datoreaza evenimentelor din Moldova, cred ca da, dar doar un razboi rece.

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Destul de improbabil asa. Nu suntem tara cu forta militara puternica, nici pe plan politic sau economic. Motive nu prea sunt. Iar pe langa rusia suntem foarte mici.

| kh1ss a răspuns:

Nu

| stealthb a răspuns:

Cam apocaliptic scenariul. din fericire nu suntem vecini cu Rusia, si pe langa asta suntem in NATO, si UE si asta ar cere celorlalte state membre sa intervina direct.

| claudiarebecca a răspuns:

Da. de maine la prima ora.
eu zic sa dai acum fuga la selgros sau metro sa iti faci provizii de conserve ca va fi penurie de carne.

| mioara a răspuns:

Ce intrebare este asta

| bunica a răspuns:

Depinde cat de inteligent gandesc conducatori la acel moment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, dar mi-ar placea sa ne luam teritoriul inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. In mod sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si va cistiga Romania

| sabina a răspuns:

Nu cred.

| sabina a răspuns:

Tu crezi?

| andreiboss31 a răspuns:

Prea curand, nu cred.

| andreiboss31 a răspuns:

Si oricum daca rusia ar ataca, S.U.A. nu ne ajuta la fel si la polonezi.Am vazut pe un site.Scria in tratat cand a intrat Romania si polonia in nato.

| ramona22 a răspuns:

Nu cred

| dinrm a răspuns:

Fratilor! eu sunt din Chisinau!

CU toate ca avem acu nevoie cel mai mult de sustinerea voatre, dar nu trebuie sa fie razboi!

am citit printre comentarii, unii dintre voi au pareri gresite despre noi, romanii de peste prut...

nu vrem varsare de singe...nu vrem unirea numai din cauza ca voi deja sunteti in UE, vrem sa ne ajutati caci suntem un neam... o limba...aceeasi bunici avem...

| redu32 a răspuns:

Da cred ca Romania sa luptat cu Rusia