| anonim_4396 a întrebat:

Funda! spuneti-mi o carte deosebita care merita cu adevarat citita!

17 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Sanda Marin - Carte de bucate

| ColorBubbles a răspuns:

Din ce mi-ati dat voi, am citit: elevul dima dintr-a saptea, singur pe lume, aventurile lui Huckleberry Finn, The Vampire Diaries, cuore, jurnalul unui pusti(toate volumele) ...deci, majoritatea l-am citit tongue oricum mersi!

Răspuns utilizator avertizat
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

The Vampire Diaries (nu stiu exact de cine este scrisa, dar daca nu iti cam place titlul sau inceputul cartii atunci te poti uita pe vplay la el)
P. S.:sunt 6 carti

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Anna Karenina de Lev Tolstoi
Aventurile lui Huckleberry Finn de Mark Twain
Middlemarch de George Eliot

| janvaljan a răspuns:

Pelerinul rus(o sa te "inebuneasca")

| Clauvdgg a răspuns:

Lorelei - Ionel Teodoreanuwinking

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Jurnalul unui pusti de jeff kinney, eu am citit-o si e foarte amuzanta si cu multa actiune

| Bєshka a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot

| AleXzpm a răspuns:

Elevul Dima dintr-a şaptea, de Mihail Drumeş

| adda004 a răspuns:

"Cuore, inima de copil" "Bestia"... as putea sa iti spun mult mai multe numai ca trebuie sa citesti ceva ce te caracterizeaza si ceva care te va captiva (nu se stie daca avem aceleasi gusturi) multumesc ca mai ascultat:*

| ριтιq a răspuns:

Contele de Monte Cristo de Alexandra Dumas tatal

| Diana230 a răspuns:

Cismigiu and Company

| ioachimb a răspuns:

Biblia...

| DomnishoaraPisicutza a răspuns:

Te sfatuiesc sa citesti "La Rascruce de Vanturi" de Emily Bronte. Este o poveste deosebita care la cuprinde pe toate: mister, taine, iubire, ura si razbunare.
Sau ar mai fi una interesanta "Imbratisare in amurg" de Sandra Brown. De fapt, toate romanele ei merita citite pentru ca sunt niste thrillere de exceptie.
Spor la citit!

| SandaMaria a răspuns:

Eu cred ca "Invitatie la vals" de Mihail Drumes merita citita. De asemenea "Amandoi" de Liviu Rebreanu e ingenioasa!

| ella2858 a răspuns:

O mana de oase de Stephen King... Mie mi-a placutwinking