| celmaitare a întrebat:

Ce carte v-a placut ff mult si ati vrea sa o mai cititi inca odata?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
23 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Se intampla chiar sa am permanent pe un colt al mesei de lucru o carte din care citesc, inainte sau dupa toate treburile zilei, cate un pasaj.Este vorba despre cartea "Scrisori catre Luciliu" scrisa de Seneca. Ea a avut, are si va avea mereu o anume importanta in viata mea.

| pwp a răspuns:

Jalna

| mihaibrasov a răspuns:

De veghe in lanul de secara de J. D. Salinger... De-as mai fi si adolescent sa am trairile alea. uf.

| BlueDreams a răspuns:

Singur pe lume de hector malot,. absolut superba

| pepe a răspuns:

James Clavell - Shogun

| Bunny a răspuns:

O carte care chiar mi-a placut si mi-a atras atentia este The lost symbol-Dan Brown.happy

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

`Coliba uchiului Tom` de Henriette Beecher Stowe. Mi-a placut enorm de mult. E o carte super. Daca nu ai citit-o ti-o recomand tie si la toata lumea care nu a citit-o pentru ca e o carte ff buna!

| thegreatgatsby a răspuns:

Seria HP

| Daiana_1737 a răspuns:

Enigma Otiliei.
tiE?

| Gandacelu a răspuns:

Singur pe lume

| Elbereth a răspuns:

Anne Rice - Interviu cu un vampir

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-a dansat decat o vara- Per Olof Ekstrom happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Academia vampirilor de Richelle Mead

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunarea slutilor,,, o carte care chiar merita citita de 1000 de ori happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hannibal, in spatele masti si Next.

| Andr3yCzz a răspuns:

Copii Capitanului Grant!
Funda :-s?

| Anonim_8545 a răspuns:

Ghiocei pentru Mama-Viniciu Gafita

| alma1115 a răspuns:

Feodor Dostoievski:crima si pedeapsa.

| BurN a răspuns:

Razboiul Rece de John Lewis Gaddis. Tie?

| MaDuTzA_9669 a răspuns:

Twilight toate partile

| Ioana9 a răspuns:

Alice in tara minunilorhappy

| JasonVoorheesTavi12 a răspuns:

Atherton casa puterii, seria goosembups

| Sorina22 a răspuns:

Sincer? Am o gramada! Chiar o gramada. Uita-te pe profilul meu de teacup.ro ( http://www. teacup.ro/pg/profile/%EF%BB%89%E2%88%9A%D9%A5%EF%BA%8E ) si o sa gasesti acolo lista cartilor citite de mine si un articol "Citate din carti" tot pe profilul meu. alea sunt cartile pe care le-as citi de mai multe ori. Majoritatea sunt de dragoste. :) si inca mai am de adaugat. Daca te intereseaza sa-ti zic numele mai multor carti, pff... apeleaza la mine :)). chiar am destule de enumerat.