| simonopetritul a întrebat:

Cine citeste Biblia? Vrea sa-mi spuneti ce carte cititi! Spuneti-mi ce v-a placut, vri-un verset interesant! Multumesc. Funda! )))))

9 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Mie imi place :"Iertate iti sunt pacatele tale". Si "Veniti la Mine toti cei osteniti si impovarati".

| mODIN a răspuns:

Eu am citit Exodul crezand ca are vreo legatura cu formatia https://www.youtube.com/watch?v=ddvIPsBwWwo

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fericiti facatorii de pace ca aceia fii lui Dumnezeu se vor chema

| M25M a răspuns:

Alea care indeamna la crima sunt preferatele mele.

| Exilee a răspuns:

Este un troll doar! Intrebarea asta este irelevanta.

| Jardelin a răspuns:

Ti-ai mai facut un cont si ai iesit sa mai faci un pic de mistocareala?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Din întreaga Biblie se pot desprinde idei folositoare (2 Timotei 3:16).

Personal apreciez cărţile Proverbele şi Eclesiastul.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Desigur ca multe versete sunt deosebite, dar iti scriu cateva; Isaia48:17-20; Ioan 3:16: Ioan 17:3; Isaia 1:18-20.Ieremia8:8,9. Citeste si tu daca doresti. Ce zici de ele?