| Ella_1816 a întrebat:

Ce carti ati mai citit in vara asta?

10 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Am inceput sa citesc Fundatia. Niciodata nu imi faceam timp pentru ea. happy

| Ana_6509 a răspuns:

Multe şi totuşi niciodată destule. Oricum părerea mea e că nu contează cât citeşti ci cu ce rămâi în minte după ce citeşti o carte.

| Ana_6509 a răspuns:

Îmi cer scuze, se pare că am înţeles greşit întrebarea.

| IepurashRocker a răspuns:

Nuntã în Cer de Mircea Eliade. happy

| patty32 a răspuns:

Ah, mi-e rusine sa recunosc, dar n`am apucat sa citesc nimic blushing
In fiecare zi ma tin sa fac asta, si tot nu reusesc laughing
Tu ce ai citit?; x
Hai, recomanda-ne si nouabatting eyelashes
Care a fost cartea ta preferata?happy

| georginika a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi

| just for me a răspuns:

Ciresarii 1, 2, 3, 4, 5, la Medeleni 1 si 2,, Cei trei muschetari, Cei 45, Mobbi Dick, si 7 basme la alegere straight facestraight facestraight face iti vine sa crezi ca toate sunt pentru la scoala? a inebunit lumea! e o groaza de citit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Tobe, fete si placinta periculoasa"-Jordan Sonnenblick
este o drama dar superba...inveti multe folositoare-n viata!
"Suflete pereche"-Cecelia Ahern... absolut superba(de dragoste)

| Cristary a răspuns:

Baltagul
Moara cu noroc
Popa Tanda
Amurg
Luna Noua
Eclipsa
Zori de zi
Dincolo de nisipuri
Romeo si Julieta.
Si atat big grin

| Lavv a răspuns:

Mhmm.carti frumoase au fost :

Mandrie si prejudecata

La rascruce de vanturi

Adio, arme ( asa si aia cu toate ca a avut un final trist si asta nu mi-a placut deloc )

Marile sperante ( un pic cam lunguta, dare ok, insa nu cine stie ce )

Slam (foaret frumoasa cartea, pentru adolescenti : cu un skater si o fata care se indragostesc. au loc mai multe actiuni, ge: intoarcere in timp si chestii din astea )

Acum nu mai imi vin in minte. O sa te mai anunt :* Dar tu ce ai mai citit? Carti de dragoste frumoasebatting eyelashes