| InnocentSmile a întrebat:

Ce carti cu vampiri mi-ati recomanda sa citesc?[ma fascineaza aceste carti]cele mai multe funda!

Răspuns Câştigător
| Ciocolatăăă a răspuns:

Seria Academia Vampirilor de Richelle Mead (Academia Vampirilor, Initierea, Atingerea Umbrei, Juramant de Sange, Limitele Spiritului, Sacrificiul Final) - le-am citit pe toate, m-au tinut cu sufletul la gura! Mai este si seria Amurg de Stephenie Meyer, de care vad ca au zis aproape toti (Amurg, Luna Noua, Eclipsa, Zori de Zi). Mai sunt Jurnalele Vampirilor (Trezirea, Lupta, Furia, Reuniunea). De Anne Rice sunt cateva care mi le-au recomandat prietenii : Regina Damnatilor, Interviu cu un Vampir, Vampirul Armand, Vampirul Lestat. Cam astea le stiu. Oricum, indiferent ce zic ceilalti, sa stii ca sunt chiar bune cartile cu vampiri : practic le devorezi cuvant cu cuvant si inveti fara sa-ti dai seama tehnici literare de suspans, etc. Vezi sa nu citesti prea multe, dupa stagnezi la un singur gen de carte. Funda?batting eyelashes

8 răspunsuri:
| さいゆき a răspuns:

Interviu cu un Vampir, Vampirul Armand, Vampirul Vittorio, Regina Damnatilor, Povestea hoțului de trupuri.
Cam astea imi vin in minte.
Sunt niste carti absolut grozave.
Toate scrise de Anne Rice.

| さいゆき a răspuns:

Mai poti incerca si Twilight (dar personal nu ti le recomand, sunt cea mai mare prostie creata vreodata). Sau Jurnalele Vampirilor. Dar nici acelea nu sunt prea grozave.

| elleme a răspuns:

The vampire diaries[jurnalele vampirilor]
Twilight: Amurg, Luna noua, Eclipsa si Zori de zi dar inca nu a aparut.

| Elenika a răspuns:

Dracula de Bram Stocker (daca nu ma insel) happy

| qMonsterrr a răspuns:

Pai... Jurnalul vampirilor...thinlight part 1, 2shi 3 si cam atatea stiu eubig grin

| adndreeaada a răspuns:

Buna,si mie imi plac foarte mult aceste carti, iar eu citesc Vampire Academy, sunt 6 volume o poti gasi la chioscurile cu ziare happye faoarte frumoasa cartea :X:X:X ti-o recomandwinking sau poti citi Vampire diaries sunt 4 volume happy

| xxcatalinxx a răspuns:

Pai,eu tias recomanda vampiratii sau amurg.

| Dennysutza a răspuns:

Buna,Hellen! Eu iti recomand cartile twilight, cartile secretele vampirilor si etc...Cam atat stiu big grinbig grinbig grinbig grin daca mai ai intrebari sa fi sigura ca iti raspund! papa! Si succes sa termini toate cartile cu vampiri!:XX::X