| Unbearable a întrebat:

Ce carti merita citite? Psihologie, daca se poate. big grin
Multumesc.

4 răspunsuri:
| Lauragd a răspuns:

"Magicianul"-John Fowles
"Crima si pedeapsa"-Dostoievski - acestea sunt carti psihologice, dintre cele mai bune dar daca iti plac am o lista mai lunga. Dintre cartile de psihologie sunt interesante cele de Sigmund Freud dar si "Limbajul trupului" de James Borg, "Inteligenta sociala" de Daniel Goleman sau "Cum sa ne purtam cu personalitatile dificile" de Francois Lelord si Christophe Andre, carte care se primea impreuna cu gazeta sporturilor.

| chokingvictim a răspuns:

George orwell - omagiu cataloniei.nu foarte psihologica dar poate sa-ti schimbe perceptia despre societate.(nu e fictiune)

| ThePoet a răspuns:

Iti recomand "Interpretarea viselor" scrisa de Sigmund Freud.