| anonim_4396 a întrebat:

Ce cărţi îmi recomandaţi? De psihologie,parapsihologie,filosofie,despre iubire,fericire. Cărţi citite de voi, care merită "deschise".
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Iti recomand sa citesti Biblia~!~Acolo gasesti tot ce te intereseaza!

| Cruciuliță a răspuns (pentru VadTot):

Bine zis, omule! Asta intr-adevar merita deschisa. Chelner, comand funda pentru Vad tot! Platesc eu!

6 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Îţi recomand un site. http://anticariat-esoteric.ro/html/domenii.html Ăsta e raiul meu. Dacă aş putea să-i cumpăr toate cărţile de aici, aş face-o. Găseşi aici şi autori străini, şi autori români dar mai puţin. Recent am citit Cioran, îţi recomand să-l citeşti. Vezi că e oarecum deprimant, pe mine mă deprimă, depinde cum priveşti ceea ce scrie el.

| Tmcn a răspuns:

"Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război " de Camil Petrescu,"Jane Eyre "de Charlotte Brontë şi "Via Mala" de John Knittel.

| DyNo a răspuns:

''Secretul'' de Rhonda Bryon
''Secretele varstelor de aur'' de APvel Corut
''Catre culmile succeselor ( Formula Fericiri ) de Pavel Corut
''Farmec feminin'' de Pavel Corut
''Leacuri de suflet pentru fete si femei'' de PAvel Corut
''Poti sa-ti vindeci viata'' de Louise L. Hay
''Vindeca-ti corpul'' de Louise L. Hay
''Cartea abundentei'' John Randolph Price
''Viata nu asteapta... TREZESTE_TE!'' de Lynn Grabhorn
Bafta!
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mulţumesc pentru răspunsuri! Mi-au fost de folos.
Zyklon, chiar acum mă uit pe site.Mulţumesc că mi l-ai spus şi VadTot, de astăzi o să-ncep să citesc biblia! M-a impresionat răspunsul tău.happy

| Cristi_Sporiș_1994 a răspuns:

De filosofie citeste-l pe Thomas Hobes.
O carte foarte interesanta este "Limbajul Trupului"