| Sigmund a întrebat:

Ce citate frumoase stiti? Cele mai cune primesc funda!

Răspuns Câştigător
| Orton35 a răspuns:

Stiinta se razbuna ca o femeie, nu cand o ataci, ci cand o neglijezi.
Gasesc televiziunea foarte educativa. De fiecare data cand cineva porneste televizorul, ma duc in camera cealalta si citesc o carte.
Experienta este singurul lucru pe care il poti obtine gratis.
Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.
Dorinta de a fi iubit pentru ceea ce esti in tine insuti este o reflectare a Inimii lui Dumnezeu care se oglindeste in inima noastra.
Totul sta in voia inimii, pe care nici oamenii, nici cerul, nici chiar propiriile noastre interese nu o pot schimba vreodata.
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Viata si cu mine suntem doua linii paralele care ne intalnim la moarte.
Sper sa iti placa.

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

'' Religia mea este de a căuta adevărul în viaţă şi viaţa în adevăr. '' - Miguel Unamuno

'' Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont. '' - Konrad Adenauer

"Există un sigur caz de deznădejde pură. Al condamnatului la moarte." - Albert Camus

"Adevărul este o eroare exilată în eternitate." - Emil Cioran

'' Prea des noi ne bucurăm de confortul unei opinii fără disconfortul cugetării. '' - John F. Kennedy

| Razvan a răspuns:

"Nu-i cer iertare lui Dumnezeu.Nu cer iertare nimanui.Ma iert eu insumi. Sper ca exista un Iad si pentru cei buni"

| Diana_7451 a răspuns:

Am invatat unele lucruri in viata…Pe care vi le impartasesc si voua…
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca…
Tot ce poti face este sa fii o persoana iubita.
Am invatat ca oricit mi-ar pasa mie, altora s-ar putea sa nu le pese.
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai.
Am invatat ca oricum ai taia, orice lucru are doua fete.
Am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti.
Am invatat ca sunt oameni care te iubesc, dar nu stiu s-o arate.
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL de a fi suparat, dar nu am dreptul de a fiu si rau.
Am invatat ca prietenia adevarat continue sa existe chiar si la distanta.
Am invatat ca daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu, nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
Am invatat ca indiferent de cit de bun iti este un prieten, oricum te va rani din cand in cind, iar tu trebuie s ail ierti pentru asta.
Am invatat ca indiferent de cit de mult suferi, lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.
Am invatat ca daca doi oameni se cearta nu inseamna ca nu se iubesc.
Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc, si nu faptele sale.
Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit.
Am invatat ca indiferent de consecinte cei care sunt cinstiti cu ei insisi ajung mai departe in viata.
Am invatat ca scrisul, la fel ca si vorbitul poate linisti durerile sufletesti.
Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult, iti sunt luati prea repede.
Am invatat sa iubesc ca sa pot fi iubita.
Niciodata sa nu lasi dragostea sa treaca pe linga tine. Pretuieste persoana iubita, atita timp cat o ai alaturi, caci dupa aceea iti va fi greu sa o recuperezi
Iubeste ca sa fii iubit.
Daruieste sa-ti fie daruit.
Spune te iubesc persoanei pentru care simti acelasi lucru, dupa aceea s-ar putea sa regreti.
Sa iubesti inseamna sa iti asumi cel mai mare risc. Inseamna sa-ti pui viitorul si fericirea in miinile altuia. Inseamna sa crezi fara reserve. Sa accepti sa fii vulnerabil. Sa daruiesti totul, sa sacrifice totul fara speranta…asta e iubire.
Ranile sufletului se vindeca cu dragoste…iubeste sa fii iubit…iarta sa fii fericit.
Nimic nu este greu in viata daca ai iubirea alaturi, insa fara ea inima va fi mereu trista.
Sa nu uiti… sa te indragostesti este usor, sa ramii indragostit este greu.
Sper ca te-am putut ajuta.
pa.
PS. astept funda

| Laura a răspuns:

Una din iluzile cele mai frumoase este speranta cu care milostiva natura ne-a daruit intr-atata incat este greu sa o putem pierde.

The human brain has two parts: the right and the left. The left has nothing right in it and the right has nothing left in it.

The dog is the only thing on earth which loves you more than he loves himself.

| Barajag a răspuns:

"De dragostea oamenilor rai si de ura celor buni sa fugi"
"Nu suntem stapani pe sentimentele noastre: il putem uri pana si pe cel care ne-a facut bine"
"Cea dintaia conditie a fericirii este intelepciunea"
"Nu inceta niciodata sa zambeşti, nici chiar atunci cand eşti trist, pentru ca nu se ştie cine se poate îndragosti de zambetul tau"

| sandy a răspuns:

"Tăcerea, este prietenul adevărat care nu te trădează niciodată". Confucius."Mai bine omori 10 nevinovati decât să scape un singur vinovat". Himmler.

| BeYoU a răspuns:

Http://www.citate-celebre.com/
gasesti aici cate vrei!

| Zazu a răspuns:

Vorbeste din inima, nu folosi cuvinte copiate si fara valoare!

| activ a răspuns:

Prietenii au doua fete cine e destept sa invetewinking

| ωєιя∂σ ℓα яαρσят a răspuns:

Atunci când viaţa îţi dă o mie de motive să plângi, arată-i vieţii un miliard de motive să râzi.

| Laura_9657 a răspuns:

Razbunarea e arma prostului, dar prost e cel ce nu se razbune.
Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte.
Dragostea este genul de copac ale carui fructe nu cresc pe crengi, ci la radacina.
Prietenia este ca si banul, usor de realizat dar greu de pastrat
Ce ma face fericit? Faptul ca-mi duc singur crucea, la fel cum si melcul isi duce cochilia in drum spre marea abandonare.
Daca sexul nu e o gluma, atunci ce e?
Dusmanii se recruteaza dintre prieteni.
http://www.citateistete.ro/ de aici ma inspir eu:)

| mariuka_4470 a răspuns:

Edward:"And so the lion feel in love with the lamb"
Bella:"What a stupid lamb"
Edward:"What a sick, masochistic lion"
(Twilight saga Amurg) big grin