| AnonimFaraPereche a întrebat:

Ce facultati as putea urma dupa profilul uman filologie? Spuneti-mi toate posibilitatile.

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ai cele mai multe variante: Jurnalism, Stiintele Comunicarii, Relatii Publice si Publicitate, Marketing, Istorie, Geografie, Geogra-Turism, LMA (Limbi Moderne Aplicate, cu o multime de variante bilingve sau trilingve), Litere, Drept, Stiinte Politice, Management, Psihologie, Sociologie, Filosofie. Orice ai alege insa, fa ceva ce iti place si la care simti ca te-ai putea pricepe, pentru ca iti studiezi practic intreg viitorul happy

| criss8585 a răspuns:

Nu te lua dupa oricine. Orice facultate. Important e sa-ti dai silinta si sa stii ce vrei sa faci. Multi s-au trezit dupa facultate ca nu gasesc niciun job in domeniul respectiv. Asa ca mare atentie, nu te duce la o facultate cu denumire pompoasa daca nu esti 80 % sigur/a ca iti asigura un job dupa terminarea studiilor. Succes!

| GabyAlexa a răspuns:

Jurnalism, Drept, Facultatea de litere, limbi străine.