| mmLuucy a întrebat:

Sunt la profilul filologie bilingv engleza in clasa a9a si vreau sa ma mut la profilul filologie (simplu).
Vreau sa stiu ce facultati pot urma dupa filologie bilingv si filologie?
As putea urma o facultate de design sau teatru?

2 răspunsuri:
| CeQe a răspuns:

Deja te gandesti la facultati? esti de abia in clasa a 9-a.pana in clasa a 12-a iti schimbi parerile despre facultatile la care vrei sa dai.

| IrisMov a răspuns:

Poti urma orice facultate iti doresti. Liceul nu are nicio relevanta.
Despre facultatea de design nu stiu sa-ti dau foarte multe detalii, insa la teatru stiu ca se intra numai dupa un program intensiv de meditatii :-J