| KaleidoscopEmyLara99 a întrebat:

Ce fel de creioane si aquarele sunt cele mai bune pentru desenare?

7 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

PHai. crEione, de obicei se iAu peliKAn, alea care se vad ca sunt inveliTe in leMn(fAra cuLoarea) sau Giotto. thinking
iar acUarelele crEk' temPera (ca se tZine si pe sticLa), sau piCtoras' care are niste' culoRi ft fAinhe big grin.
mai is ceva carioci/acuArele "acua-bRush" la care le iei fundu si lE umplI cu apa, si mErge big grin -facut pe apa.
________________________
... traficant inascut...

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Depinde si ce desen faci...pentru desen normal cele mai bune sunt tempera.Dar poti face si desen in ulei, si desen in carbuni, si desen in creion[B-sa fie creionul de preferinta]. Sunt mai multe feluri in care sa desenezi

| BiaSiAtat a răspuns:

Herlitz sau Carioca. Sunt foarte bune.Se iaudin librarii.

| iulioara a răspuns:

Acuarele tempera cu apa.

| Horhe a răspuns:

Acoarele cele mai bune sunt tempera si creioane hero :d

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Creioane si carioci:milan
tempera, guasa(la tubulet)

| Dianisis a răspuns:

Giotto.