| svenhassel13 a întrebat:

Ce grad de rudenie este intre Iorgu Caragiale Si Ion Luca Caragiale?

Răspuns Câştigător
| Dariaa90 a răspuns:

A fost unchiul lui Luca împreuna cu Costache.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unchi-nepot.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La ce te ajută informatia asta? Ai temă la scoală? Cauta pe google oricum Caragiale e mort demult.

| svenhassel13 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Trebuie sa am tema la scoala? sunt curios, vreau sa aflu chestii noi din fiecare domeniu, refuz sa stau ca tine si sa privesc doar la Antena3, vaccinări, sosoaca si "războaie iminente"

| Catrice a răspuns:

"Era" nu "este" ca ei nu mai este.hee hee

| svenhassel13 explică (pentru Catrice):

Artiștii si legendele nu mor niciodată.

| svenhassel13 explică (pentru svenhassel13):

Trăiesc si se perpetuează prin creația lăsată de aceștia.

| Catrice a răspuns (pentru svenhassel13):

Mhm și gramatica se răsucește în mormânthee hee

| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Bine ai spus. Doar că este deja în mormânt.

| Dariaa90 a răspuns (pentru Catrice):

La întrebarea cine este?happy răspunsul va fi- este, la cine a fost? Va fi a fost happy deci eu zic sa citim întrebarea pentru a înțelege răspunsul. Când se raspuns la o întrebare se duce cont de multe aspecte. Eu zic sa lăsam discuția gramaticii, nu e cazul sa fii băgat in ceata, ar fi prea mult pentru tine? Depășim.