| RAY a întrebat:

Ce inseamna cultura unui popor?
nu as vrea definiti de pe wiki si ce credeti voi ca reprezinta de exemplu cultura poporului roman

6 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Dupa parerea mea modul in care acesta s-a format, a fost invatat/stie sa se poarte si mai ales obiceiurile sale.

| ShisuiUCH a răspuns:

Cand am citit aceasta intrebare m-am dus cu gandul la acest clpi genial : https://www.youtube.com/watch?v=7upE6IKyucg&t=75s
Multumesc pentru aceasta intrebare.

| RAY explică (pentru ShisuiUCH):

Eu trebuie sa invat despre cultura norvergiana, nu stiu ce e aia cultura, cu ce sa incep

| ShisuiUCH a răspuns (pentru RAY):

Cultura unei tari s-ar defini prin traditie si istorie. Norvegia o tara nordica cu vikingi laughing)

| RAY explică (pentru ShisuiUCH):

Desi am mai multe materiale pe desktop de invatat limba norvergiana, am o lista de adjective, substantive, cuvinte dar in seara asta am descarcat o lista cu 3000 de cuvinte populare care promite nivelul b1, este dintr o sursa sigura unde se si dau examene

intrebarea e ce sa fac sa sterg listele alea si sa ma apuc de asta noua sau sa continui sa invat listele alea? deci de multe ori observ ca invat cuvinte care nu sunt populare desi incerc sa le gasesc, imi place lista ca e cu propoziti, e faina