| Yrynella a întrebat:

Cum credeti? de ce un popor are nevoie de cultura? si de ce?

Răspuns Câştigător
| n1na a răspuns:

Daca un popor nu ar avea cultura atunci nu ar mai fi nimic de spus despre acel popor.Nu s-ar mai scrie in carti despre el deoarece un popor fara cultura nu se poate numi popor.Cultura este o trasatura aparte a statelor in care traim si indica modul in care s-a format si a evoluat statul.

4 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Cat de gresit! Un popor nu are nevoie de cultura! Poporul are nevoie de oameni culti. Oameni care sa fie modele pentru generatia ce va urma.

Răspuns utilizator avertizat
| Pusti a răspuns:

Are nevoie de cultura netului, soro/frate!