| anonim_4396 a întrebat:

Cum definiti vulgaritatea? Ce inseamna "vulgar" pentru voi? Ce reprezinta pentru voi a fi vulgar, atat verbal cat si vizual?

4 răspunsuri:
| User a răspuns:

Bomba sexy. Stii cine e, nu?

| ~_~fericire.in.rate~_~ a răspuns:

POi... j' eu sunt vulgara verbalwinking. Daca ma gandesc bine... uneori asta se manifesta si in imbrakmintea meawinking
Vulgar. bunik ar spune ca's vagaboanda, deci vulgara.si da chiar m'a facut vagaboatasad... m-am certat cu toata familia din partea mamaei din kuza astahee hee. Am fost vulgara ca am umblat cu niste baieti...ca m-am plimbat cu ei.
Fiecare vede totul din punctul lui de vedere:mie o injuratura mi se pare normala, lu mos ion de la colt i se pare vulgar... mie o fusta scurta de blug mi se pare sexi, lu mos costik de langa mos ionlaughing i se pare ca mi se vede tot oraganul genitalrolling on the floor)laughing... mie o bataie in ring cu niste tipi buni mi se pare provoktoare, lu tzata floarea a lu mos ion de langa mos costik i se pare vulgara, agresiva, chiar nici nu se poate uitalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mare parte, tine putin si de ochii celui care vad aceasta vulgaritate.
O persoana vulgara: vorbeste gura fara ea, spune de cele mai multe ori ce gandeste, uita de bunele manieri si nu tine cont de ce zic cei din jur, isi manifesta punctul de vedere intr-un mod,, vulgar``, face anumite gesturi iesite din comun.
Bine, asta nu inseamna ca un om vulgar are toate aceste insusiri. Am incercat sa evidentiez majoritatea caracteriticilor, privite din mai multe puncte de vedere happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E relativa definirea, in raport cu bagajul genetic, educational, sentimental si intelectual al celui ce da raspunsul. Insa incerc un raspuns general: o abatere de la norma vorbita, scrisa, comportamentala, o deviatie grosolana de la ceea ce fiecare dintre noi considera a fi bunul simt.
Mereu am crezut ca sunt neacoperitoare cuvintele!