| madalykuka a întrebat:

Ce inseamna PUPINCURISM? am auzit cuvant da...straight face
multumesc mult celui care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| qwertzzz a răspuns:

Proces prin care x si y pupa'n cur pe a si b. laughingSi da, asta inseamna, nu zic la vrajeala.
Uita-te si tu la cuvant atentatongueUP - IN -CUR ism.

16 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Este acea persoana din cale-afara de lingusitoare, foarte vicleana, care stie sa profite de cei mai naivi, care iti spune ceea ce vrei sa auzi, care iti scoate in evidenta si chiar iti inventeaza calitatile cu scopul de a castiga bani, functii, atentie, un trai linistit.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fenomenul prin care cineva iti spune numai ce vrei sa auzi, te aproba indiferent ce prostii debitezi, te linguseste, barfeste pe cei care nu iti plac...

Janina
| Janina a răspuns:

Adica lingusitor, prefacut

| viatadecacatt a răspuns:

ADICA unul\una care pupa in cur pe altcinevalaughing

| want2bMajestic a răspuns:

Linguseala care tinde spre extremul extremului

| silver19 a răspuns:

De exemplu cum e Boc pentru Base :-J

| baru a răspuns:

Lingau Unom cu doua fete

| 334499 a răspuns:

O boala grea de-a romanilor

| nicol20 a răspuns:

Pupincurist= pup+cur adica pupa pe toata lumea in fund adica lingusitori prefacuti cu 2 sau mai multe fete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linguseala. Practic este principalul mijloc prin care majoritatea parvin la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se refera la o persoana prefacuta care se da bine pe langa tine, dar in realitate nu e deloc ceea ce pare si te barfeste si baga o groaza de strambe.Despre astfel de persoane spunem noi "Sa ma pupe-n c*r"laughingde aici s-a si format pupincurist, pupincurism etchee heewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O forma de ipocrizie foarte des intanlita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un individ care nu are o coloana verticala dreapta iar atunci el fiind un parvenit face ori ce-i sta -n putinta sa ajunga mai sus decit nivelul lui Acesti indivizi spre ghinionul nostru sint multi si printre noi Atentie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti proasta fa?straight face

| Fllly a răspuns:

Eu stiam de futincurism :d

| sweetpoison_4173 a răspuns:

Linguseala