| gritt a întrebat:

Credeti ca oamenii se pot schimba?

13 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Fiecare om este un caz unic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cu siguranta. Fiecare este capabil de asa ceva. Insa... aceasta schimbare ar putea sa fie pe cat de usoara, pe atat de grea.

| LoveSleep a răspuns:

Teoretic da, practic nu.

| OldSoul a răspuns:

Orice om se poate schimba.
Unii in rau, sau din rau in mai rau, iar altii in bine.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu doar cred ci sunt convins ca se schimba. Poti vedea asta in jurul tau tot timpul. Ba chiar pentru unii devine o problema fiindca se ataseaza de un om care urmeaza sa se schimbe

| Invictusman a răspuns:

De haine da. Se pot schimba dacă nu sunt influențați de anturaj, dacă se autoeduca, desigur dacă își doresc cu adevărat, dar sunt cazuri rare.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Totul ține de tine. Unii se schimbă din rău în bine.Alții din bine în rău.În tine stă puterea și doar tu personal decizi.Atunci când vrei să devii mai bun întâi trebuie să recunoști ce și că greșești, să îți pară rău de ceea ce ai făcut, să renunți a mai face rele de orice fel și în final să repari ceea ce ai "stricat". Adică să te bucuri de viața ta și să te împaci cu cei din jurul tău pe care i-ai supărat prin cuvintele și faptele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranță, a se vedea exemplul sfântului Moise sau al sfântului Ciprian. Omul se poate schimba, dar trebuie să îl faci să conștientizeze greșelile sale și să vrea să le îndrepte. Plus să creadă în el, că va reuși.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt convins că până și Hitler s-ar fi putut schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vor, da.
Dar unii instista sa nu se schimbe desi stiu ca ar trebui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de structura genetică și temperamentul/personalitatea fiecăruia. Experiențele de viață pot schimba un om, pe unii în bine iar pe alții în rău.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Bineințeles